Koolituse sihtgrupiks on ilu- ja isikuteenuse osutajad, kes alustavad teenuse osutamist või juba töötavad. Õppe eesmärk on anda põhjalikud teadmised ilu- ja isikuteenuste osutamisel kasutatavatest kemikaalidest (sh biotsiididest) ja oskused teenuse osutamisel kasutatavate antiseptikumide ja desinfektantide ohutuks kasutamiseks. Õppekava läbimisel teavad õppijad biotsiididele ja kemikaalidele kehtivaid õigusakte, oskavad leida sellekohast teavet (sh lugeda ohutuskaarti), oskavad valida sobilikke vahendeid ja meetodeid tagamaks ohutud aseptilised töövõtted ja teavad kuidas tagada eneseohutus.
ÕPPESISU
Koolitusel käsitletavad teemad: 1. Õigusaktid ja standardid, sh mõisted ja andmebaasid; 2. Biotsiidi kasutamine (tooteliigid; kohustuslikud märgistuselemendid pakendil; ohutuskaart); 3. Tööprotsessid (mikroorganismide leviku põhimõtted ja selle tõkestamine; aseptiline tööviis, sh käte hügieen ja antiseptika ning pindade dekontaminatsioon; hügieeniplaan; puhtuse mõõtmise võimalused); 4. Tööohutus ja juhendamine (kemikaalide, sh biotsiidide, kasutus- ja ohutusjuhendid, isikukaitsevahendid; tööandja ja töötaja kohustused ja õigused biotsiidide käitlemise ohutuse tagamisel, sh riskihindamine; kemikaalide jäätmekäitlus; käitumine hädaolukorras ja esmaabi kemikaali õnnetuse korral).
ÕPPEMEETODID
Koolitusel kasutatakse õppena loenguvormi, õppevideode vaatamist ja diskussiooni.
ÕPITULEMUSED
Koolituse lõpuks õppija: • teab Euroopa Liidu ning Eesti kemikaali- ja biotsiidiohutuse õigusraamistikku ning nendest tulenevaid õigusi ja kohustusi, sh kuidas käituda kemikaaliõnnetuse korral; • teab kemikaalide klassifitseerimise, pakendamise ja märgistamise põhimõtteid; • omab teadmisi mikroorganismidest, nende levikuviisidest (sh paljunemist soodustavatest tingimustest) ja ennetusmeetmetest; • oskab järgida a- ja antiseptika reegleid (sh korrektne käte antiseptika), tagamaks ohutu teenuse osutamine ning töökeskkond; • teab desinfitseerimise tulemuslikkust mõjutavaid tegureid ja viise tulemuslikkuse hindamiseks; • oskab leida olulise informatsiooni ohutuskaardilt (sh isikukaitsevahendeid puudutav info, biotsiidi säilitamine jne); • oskab koguda teenuse käigus tekkinud jäätmeid liigiti, sh utiliseerida kemikaale (sh biotsiide).
ÕPPEKEEL
Õpe toimub eesti keeles.
OSALEJAD
Koolitus toimub, kui registreerub minimaalselt 5 inimest.
LISAINFO
Koolituse lõpetamise ja sellekohase tunnistuse saamise tingimusteks on osalemine koolitusel täies mahus ja valikvastustega enesekontrolli testi sooritamine positiivsele tulemusele. Test on sooritatud positiivselt, kui vähemalt 80% on õigeid vastuseid. Koolituse edukalt läbinutele väljastatakse tunnistus.